Latest News

Το Πανόραμα του 3ου Ομίλου της Γ ΕΘνικής (22η Αγωνιστική)

Το Πανόραμα του 3ου Ομίλου της Γ ΕΘνικής (22η Αγωνιστική)

Ο Αίολος Αστακού είχε εύκολο έργο απέναντι στον Ηρακλή Κοζάνης του οποίου επιβλήθηκε με 78-66 στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Βορρά της Γ’ Εθνικής και έπιασε έστω προσωρινά την ΑΕΛ, η οποία έχει ματς λιγότερο, στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. 

Από την άλλη πλευρά, σημαντικές νίκες στην προσπάθειά τους να παραμείνουν στην κατηγορία πέτυχαν οι δυο ομάδες του Βόλου. Η Μεταμόρφωση νίκησε τη Βόνιτσα με 83-76, ενώ η Νίκη έκανε εκτός έδρας περίπατο νικώντας 56-80 τον ουραγό Πανεδεσσαϊκό.

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής:
Καστοριά – Πρωτέας Γρεβενών 78-60
Σιάτιστα – Μελίκη 94-85
Μεταμόρφωση Βόλου – Βόνιτσα 83-76
Αίολος Αστακού – Ηρακλής Κοζάνης 78-66
Διόσκουροι Κοζάνης – Καρδίτσα 64-72
Πανεδεσσαϊκός – Νίκη Βόλου 56-80
Τετάρτη 1/4
Αγρίνιο – ΑΕΛ

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 56-80
Διαιτητές: Γαζέτας-Τριανταφυλλίδης
Δεκάλεπτα: 11-24, 26-47, 38-64, 56-80
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Αναστασιάδης): Καρνάβας 21, Μπίνος Ε., Τρυγωνιάρης Δ., Σπανός 21 (5), Γιουρτσής, Χρήστου 4 (1), Τρυγωνιάρης Η., Τσάμης 3, Μπίνος Μ., Μακρόπουλος, Κλιμτσάρης 4, Θεοδώρου 3 (1).
ΝΙΚΗ Β. (Στρατίκης): Τζίνης 28 (3), Οικονόμου, Λατσίνογλου, Βασδέκης 2, Κατσαλής 6 (2), Τσώλης 21 (1), Βλίτσιος 2, Τάσος 10, Κετούλας 3, Τοκατλίδης 8.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 78-60
Διαιτητές: Σιταρίδης-Καρκαλέτσης
Δεκάλεπτα: 13-17, 35-32, 53-50, 78-60
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 2, Λέκκος Γ., Δίτσιος 2, Γυμνόπουλος 9, Τεπετίδης 9, Γκάλης 6, Τασιούδης 9, Αντωνιάδης 15 (2), Κρανιάς, Πανταζής 17 (2), Κόκουρας 9.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 17 (4), Γιαννάκης 4, Μουράτογλου 19 (2), Θυμίδης 2, Κολοβός 3, Μαρκόπουλος 2, Παπαθεοδώρου, Μαλιούρας 2, Πετρίδης 2, Τζήμας 9 (1), Κλωνάρας.

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 78-66
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα: 24-16, 51-37, 64-50, 78-66
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤ. (Βουρνάς): Καραγεώργος 1, Πανάρας 13 (3), Σταμόπουλος 5 (1), Ψάλτου 15 (1), Πέτας, Θωνιάτης 4, Κακλαμάνος 4, Πάππος 15 (1), Χουλιαράς, Καλισώρας 9 (3), Λυμπάρης 8, Δουρούκης 4.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Πουλιώνης, Τσακμάκης 12, Γιαννουζάκος 6 (2), Αζής 8, Καρέντζος, Παπούλιας 21, Γιαννούλης 19.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ – ΒΟΝΙΤΣΑ 83-76
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας
Δεκάλεπτα: 31-11, 45-28, 63-52, 83-76
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ( Μυριντζής): Καραγεώργος 19 (5), Ζήσης 4, Παπούλιας 20 (1), Νάνης 9 (1), Σκαμαγκάς 5, Παλάσκας 10 Γιωτόπουλος 4, Διανέλος 9, Αγκρής 3 (1).
ΒΟΝΙΤΣΑ: Τσιτσώνης 20 (6), Παπανελόπουλος 2, Μπουρσινός 5(1), Μανδαλάκης 43 (3), Μαζαράκης 4, Κόκκαρης 2.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΚΑΡΔΙΤΣΑ 64-72
Διαιτητές: Δαμίγος-Μαραθιώτης
Δεκάλεπτα: 18-17, 27-35, 43-53, 64-72
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 12 (2), Σκορδάρης 6 (2), Ντόβας 18 (1), Γκοβεδάρος, Γκλιάνας 4, Μπάρμπας, Καρανώτας Τηλ. 22, Ανδρίτσος 2.
ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Φόρος): Δεσπούλης 3 (1), Θώδης 3 (1), Παπαιωάννου 18, Παππάς, Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 27, Αντωνίου 5 (1), Γεωργίου 16, Κουρέπης.

ΣΙΑΤΙΣΤΑ – ΜΕΛΙΚΗ 94-85
Διαιτητές: Κετουλας-Δολγύρας
Δεκάλεπτα:26-20, 44-43, 69-60, 94-85
ΣΙΑΤΙΣΤΑ (Καλαμπούκας): Γράβας 14 (1), Ρέππας Χ. 22 (3), Ρέππας Ν. 27 (1), Καλαμπούκας 9 (1), Τσώνος 2, Κουζιώνης, Τσιαούσης 20 (2), Κατσιάνης, Γεωργακάς, Λεζγίδης.
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 10, Μαυρίδης 30 (3), Δημητριάδης 5 (1), Παυλίδης, Παπαδόπουλος, Κοτζαμπάσης 10 (2), Λέφας 6, Παραπούρας 18 (4), Τζουνόπουλος 6, Ρογγότης.

H βαθμολογία
1. ΑΕΛ 42 21-0*
2. Αίολος Αστακού 42 20-2
3. Καστοριά 39 17-5
4. Αγρίνιο 35 14-7 *
5. Μελίκη 33 11-11
6. Διόσκουροι Κοζάνης 33 11-11
7. Μεταμόρφωση Βόλου 32 10-12
8. Καρδίτσα 32 10-12
9. Πρωτέας Γρεβενών 31 9-13
10. Ηρακλής Κοζάνης 31 9-13
11. Νίκη Βόλου 30 8-14
12. Σιάτιστα 30 8-14
13. Βόνιτσα 27 5-17
14. Πανεδεσσαϊκός 22 0-22

*Εχουν ματς λιγότερο

H επόμενη αγωνιστική (23η, 5/4)
Πρωτέας Γρ.-Σιάτιστα
Μελίκη-Μεταμόπρφωση Β.
Ηρακλής Κ.-Βόνιτσα
Καρδίτσα-Καστοριά
ΑΕ Λάρισας-Διόσκουροι Κ.
Νίκη Βόλου-Αγρίνιο
Αίολος Αστακού-Πανεδεσσαϊκός

πηγή: www.superbasket.gr

Related posts