Latest News

Το Πανόραμα της Γ’ Εθνικής.(1ος Νότου)

Το Πανόραμα της Γ’ Εθνικής.(1ος Νότου)

Με νίκη ξεκίνησε την πορεία του στο πρωτάθλημα του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής ο Απόλλων Σμύρνης, που επικράτησε του Κεραυνού Αιγίου (75-69), αλλά και η Πεντέλη, που πέρασε από την έδρα του Σπαρτιατικού (58-61). Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο Πόλις Καλλιθέας επικράτησε του Ικάρου με 78-76 στην δεύτερη παράταση.

Οίαξ Ναυπλίου – ΚΑΟΚ 51-63
Απόλλων Σμύρνης – Κεραυνός Αιγίου 75-69
Χαρίλαος Τρικούπης – Ιωνικός Ιωνίας 69-59
Πόλις Καλλιθέας – Ικαρος Καλλιθέας 78-76 (β’ παράταση)
Ακράτα – Μανδραϊκός 62-60
ΦΕΑ Ν.Φ Ν.Χ. – Γλαύκος 76-63
Σπαρτιατικός – Πεντέλη 58-61

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 58-61
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ (Νάνος): Παπαδάκος 10(2), Μανιατάκος 7(1), Αργυρούλης 7(1), Αλεξόπουλος 8(2), Βούλγαρης 4, Αναγνωστάκος 2, Αγγελόπουλος 16(2), Σταθάκος 2, Τζατζάς 2.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης): Μάτζιος 4, Λίτσο 10(2), Αποστολόπουλος 7(1), Λουγάκης 2, Μπίγκος 17(2), Καραβασάνης 11(1) Μουτσόπουλος 8.

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 75-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-13, 36-32, 61-51, 75-69
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. (Χατζής – Χουχουλής): Κοντούδης 6 (1), Γκινούτσης 2, Πετρόπουλος, Μανιάς, Σιώμος 1, Αρναουτάκης 4, Παπουτσής, Αθανασάκης 4, Πάντσιος 29 (5), Θυμιός 12, Νιότης, Τσελεμπής 17 (2)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 12, Τριανταφυλλόπουλος, Ταπεινός 4, Λαμπρόπουλος 12 (2), Βασιλειάδης, Κεφαλάς 20, Σακελλαρόπουλος 5 (1), Σουφλιάς 6, Σκόνδρας 4, Θωμάς, Λυμπέρης Δ. 2, Λυμπέρης Β. 4

ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ.ΜΕΣ – ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 69-59
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-12, 28-26, 53-44, 69-59
Γ.Σ.ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δεράος):Ιωάννου 7(1), Βουρνάς 7(1), Ζαμπέτης, Σταμούλης 7(2), Τριπολίδης, Μουράτογλου 6, Σταυρόπουλος 21(4) Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 13(2), Ψάλτου 8, Καρβέλης, Καρέτσος
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Σαμόλης):Τόρα 2, Θάνος 15(2), Σιλιτζήρης 13(1), Κεφαλάς 7(1), Σταυρόπουλος 2, Ιγγλέζος 9(2), Λίτσος 1, Δήμας 4, Αναστασόπουλος 6

Επόμενη αγωνιστική (2η, 18/10):

Κεραυνός Αιγίου – Οίαξ Ναυπλίου
Ν.Ιωνία – Απόλλων Σμύρνης
Ικαρος Καλλιθέας – Χαρίλαος Τρικούπης
Μανδραϊκός – Πόλις Καλλιθέας
Γλαύκος – Ακράτα
Πεντέλη – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ
ΚΑΟΚ – Σπαρτιατικός

ΠΗΓΗ:superbasket.gr

Related posts