Latest News

Το Πανόραμα του 3ου Ομίλου της Γ Εθνικής (24η Αγωνιστική)

Το Πανόραμα του 3ου Ομίλου της Γ Εθνικής (24η Αγωνιστική)

Σπουδαία νίκη πέτυχε το Αγρίνιο για την 24η αγωνιστική στον 1ο Ομιλο Βορρά της Γ’Εθνικής, που επικράτησε του Αίολου Αστακού με 77-67, ενώ η Λάρισα μετά την νίκη της επί της Καστοριάς και την ήττα του Αίολου, κατέκτησε και μαθηματικά το πρωτάθλημα.

Το διπλό πήρε η Καρδίτσα κόντρα στα Σιάτιστα με 61-66.

Σημαντική νίκη και για την Μεταμόρφωση Βόλου, που επικράτησε του Πρωτέα Γρεβενών με 79-61.

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

Σάββατο (25/04)
Καστοριά – ΑΕΛ 80-86
Κυριακή (26/04)
Μεταμόρφωση Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών 79-61
Βόνιτσα – Μελίκη 69-90
Πανεδεσσαϊκός – Ηρακλής Κοζάνης 61-96
Σιάτιστα – Καρδίτσα 61-66
Διόσκουροι Κοζάνης – Νίκη Βόλου 75-70
Αγρίνιο – Αίολος Αστακού 77-67

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 75-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-19, 41-44, 65-50, 75-70
Διαιτητές: Πετανίδου, Αγραφιώτης
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 3, Σκορδάρης 8 (1), Ντόβας 23 (5), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 22 (2), Γκλιάνας, Μπάρμπας 6 (2), Καρανώτας Τ. 13, Ανδρίτσος.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στρατίκης): Τζίνης 6, Οικονόμου, Κατσαλής 15 (5), Βασδέκης, Τσώλης 18 (3), Βλήτσιος 3, Τάσσος 14, Κέτουλας 5, Τοκατλίδης 9.

ΣΙΑΤΙΣΤΑ – ΚΑΡΔΙΤΣΑ 61-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-20, 27-34, 51-45, 61-66
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Τσοκόλης
ΣΙΑΤΙΣΤΑ (Καλαμπούκας): Γεωργάκας, Στεργίου 2, Γράβας 14 (1), Ρέππας Χ. 19 (2), Ρέππας Μ. 15 (2), Καλαμπούκας 7 (1), Τσώνος Γ., Γκριζιώνης, Τσαούσης 4, Κατσιάνης.
ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Φόρος): Δεσπούλης 5 (1), Γεωργίου 21 (4), Θώδης, Τσιαμούρας 3 (1), Παπαϊωάννου 7 (1), Παππάς Γ. 2, Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 17, Αντωνίου 7 (1), Κουρέπης 4.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 77-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-18, 40-36, 62-57, 77-67
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Μπούκας
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Παναγιώτου, Τρομάρας, Πατσέας, Τσατάλας 14 (1), Σταμούλης, Μουχάκης, Σταμουλάκης 4, Τσιρώνης 8, Μήτσου 7 (1), Γεωργούλας 11 (1), Μακρής 18, Γκόβας 14 (2).
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤ. (Βουρνάς): Καραγεώργος 2, Πανάρας 20 (2), Σταμόπουλος 2, Ψάλτου 4 (1), Μπεκατώρος, Θωνιάτης, Κακλαμάνος 6, Πάππος, Χουλιάρας, Καλισώρας 9 (2), Λυμπάρης 18, Δουρούκης 6.

ΒΟΝΙΤΣΑ-ΜΕΛΙΚΗ 69-90
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-30, 37-51, 57-73, 69-90
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Κανελλόπουλος
ΒΟΝΙΤΣΑ (Μπαλάσκας): Μπουρσινός Ο. 2, Μάρης 2, Τσιτσώνης 6 (1), Περλής 13 (1), Μπουρσινός Δ. 9, Μαζαράκης 2, Μανδαλάκης 28 (3), Παπανελόπουλος 2, Ζαχαράκης 5.
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 12, Μαυρίδης 23 (3), Δημητριάδης 8 (1), Γιαννόπουλος 1, Παπαρόσης, Κουτσιαμπασόπουλος, Ζιάννας, Κοτσαμπάσης 12 (2), Λέφας 11, Παραπούρας 21 (3), Ρογγότης 2.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ -ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 79-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-18, 37-36, 59-47, 79-61
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Χρυσάφης
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β. (Μυριντζής): Καραγεώργος 15 (2), Ζήσης, Φαλαγκάρας 2, Παπούλιας 15 (1), Νάνης 22 (2), Σκαμαγκάς 5 (1), Τσιτσιγιάννης 8, Παλάσκας 4, Γιωτόπουλος 8 (1), Αγκρής.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 15 (1), Γιαννάκης 2, Μαρκόπουλος, Μουράτογλου 11 (1), Τσιμίδης, Μπαρτζώκας 2, Συλλάκος, Παπαθεοδώρου, Μαλιούρας 18, Πετρίδης 2, Τζήμας 5, Κλωνάρας 6.

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 61-96
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-23, 26-46, 45-68, 61-96
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Τσούλης
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Τσάμης): Ντίνος Μ., Ντίνος Ε., Σπανός 17(1), Σιδηρόπουλος, Μάρκου, Καρνάβας 21, Τσάμης 5(1), Μαρκόπουλος 13 (1), Θεοδώρου 5.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Τσακμάκης 9 (1), Γιαννουζάκος 5 (1), Καρέντζος 11( 3), Τσιλιγιάννης, Καλαϊτζής 2, Αζής 3, Παπούλιας 12, Μπαρδάκας 6, Γιαννούλης 48.

Βαθμολογία
1. Λάρισα 47 23-1
2. Αίολος Αστακού 45 21-3
3. Καστοριά 42 18-6
4. Αγρίνιο 41 17-7
5. Μελίκη 37 13-11
6. Διόσκουροι 36 12-12
7. Ηρακλής Κοζ. 35 11-13
8. Μεταμόρφωση Β. 35 11-13
9. Καρδίτσα 35 11-13
10. Πρωτέας Γρ. 34 10-14
11. Νίκη Βόλου 32 8-16
12. Σιάτιστα 32 8-16
13. Βόνιτσα 28 5-18
14. Πανεδεσσαϊκός 23 0-23

Επόμενη αγωνιστική (25η, 3/5):
Πρωτέας Γεβενών – Βόνιτσα
Ηρακλής Κοζάνης – Μελίκη
Καρδίτσα – Μεταμόρφωση Βόλου
ΑΕΛ – Σιάτιστα
Νίκη Βόλου – Καστοριά
Αίολος Αστακού – Διόσκουροι Κοζάνης
Πανεδεσσαϊκός – Αγρίνιο

πηγή: www.superbasket.gr

Related posts