Latest News

Το Πανόραμα του 3ου Ομίλου της Γ Εθνικής (21η Αγωνιστική)

Το Πανόραμα του 3ου Ομίλου της Γ Εθνικής (21η Αγωνιστική)

Η Λάρισα επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και πήρε εύκολα τη νίκη με το εμφατικό 118-52 επί του Πανεδεσσαϊκού για την 21η αγωνιστική στον 1ο Ομιλο Βορρά της ΓΈθνικής.

Δύσκολο διπλό πήραν οι Διόσκουροι κόντρα στον Πρωτέα Γρεβενών με 73-74, ενώ στο νήμα πήρε το διπλό και η Μεταμόρφωση Βόλου κόντρα στον Ηρακλή Κοζάνης με 85-86.

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:

Καρδίτσα-Αγρίνιο 65-69
Πρωτέας Γρεβενών- Διόσκουροι Κοζάνης 73-74
Μελίκη – Καστοριά 63-59
Βόνιτσα – Σιάτιστα 74-84
Ηρακλής Κοζάνης – Μεταμόρφωση Βόλου 85-86
ΑΕΛ- Πανεδεσσαϊκός 118-52
Νίκη Βόλου – Αίολος Αστακού 62-83

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ- ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 73-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-16, 35-27, 57-51, 73-74
Διαιτητές; Ευφραιμίδης – Ζιώγας
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 7, Γιαννάκης 19 (2), Μουράτογλου 19 (2), Τσιμίδης 2, Κολοβός, Μαρκόπουλος, Μπαρτζώκας, Μαλιούρας 2, Πετρίδης 2, Τζήμας 19 (3), Κλωνάρας 3 (1).
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 5, Σκορδάρης 13 (2), Ντόβας 17 (2), Καρανώτας Σ. 14 (2), Γκλιάνας, Μπάρμπας 5 (1), Καρανώτας Τ. 15, Ανδρίτσος 5.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ 85-86
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-18, 43-47, 70-62, 85-86
Διαιτητές: Δεληγιαννίδης – Παπαδόπουλος Χαρ.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Γίδαρης 4, Τσακμάκης 5 (1), Πουλιώνης, Κρέτζος 11 (3), Γιαννουζάκος 22 (3), Αζής 7 (2), Παπούλιας 12, Μπαρδάκας, Γιαννούλης 24.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β. (Μυριντζής): Καραγιώργος 7 (1), Ζήσης, Παπούλιας 21, Νάνης 22, Σκαμαγκάς 10 (1), Τσιτσιγιάννης 4, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 17(1), Διανέλος 5, Αγκρής

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 62-83
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-27, 17-45, 37-75, 62-83
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Μελανίδης
ΝΙΚΗ Β. (Κασαπίδης): Τζίνης 13 (2), Οικονόμου, Κατσαλής 11 (3), Μαστοράκης 2, Βασδέκης, Λατσίνογλου, Τσώλης 15, Βλίτσιος, Κετούλας, Τάσος 17, Τοκατλίδης 4.
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Βουρνάς): Καραγεώργος, Πανάρας 12 (1),Σταμόπουλος 5 (1), Ψάλτου, Θωνιάτης 15 (2), Κακλαμάνος 22 (6), Πάππος 2, Χουλιάρας 4, Ψωμάς-Λυμπάρης 21, Δουρούκης 2.

ΜΕΛΙΚΗ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 63-59
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-12, 32-28, 48-44, 63-59
Διαιτητές: Τζιοπάνος – Αγραφιώτης
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 12 (2),Μαυρίδης 12 (1), Δημητριάδης 3 (1), Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Παπαδόπουλος, Κοτζαμπάσης 3 (1), Λέφας 5, Παραπούρας 22 (3), Τζουνόπουλος 2, Ρογγότης 4.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 7 (1), Δίτσιος, Γυμνόπουλος 6, Τεπετίδης, Ντάλλης 3, Τασιούδης 10, Αντωνιάδης 16, Κρανιάς , Πανταζής 6 (1), Κόκουρας 11.

ΑΕΛ – ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 118-52
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 34-17,54-32,82-40, 118-52
Διαιτητές: Πετανίδου – Μπίκης
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης, Τέλιος 15, Σαριμπαλίδης 6 (2), Κουρής 7 (1), Μηλιώνης, Κονδυλόπουλος 20 (1), Σταυρόπουλος 32 (10), Μπλιάτζας 25, Πολίτης 3 (1), Ψάλτου 4, Κόκκας 6.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Αναστασιάδης): Προφητηλιώτης 5 (1), Τρυγωνιάρης Μ. 2, Σπανός 6 (1), Τρυγωνιάρης Ηλ. 2, Νησιάγκας 2, Τσάμης 8 (1), Καρνάβας 29.

ΒΟΝΙΤΣΑ – ΣΙΑΤΙΣΤΑ 74-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-28, 46-51, 63-70, 74-84
Διαιτητές: Μηλαπίδης – Καλογερόπουλος Φ.
ΒΟΝΙΤΣΑ (Μπαλάσκας): Κακιούζης 19 (3), Τσιτσώνης 3 (1), Περλής 14, Παπανελόπουλος, Μαζαράκης, Μανδαλάκης 34 (4), Μπουρσινός, Ζαχαράκης 4.
ΣΙΑΤΙΣΤΑ (Καλαμπούκας): Γεωργάκας, Γράβας Α. 8, Ρέππας Χ. 13 (1), Λεζγίδης, Ρέππας Ν. 30 (4), Καλαμπούκας 12, Τζώνος 2, Κουζιώνης, Τσαούσης 19 (1), Κατσιάνης.

Η βαθμολογία

1.Λάρισα 42 21-0
2.Αίολος Αστακού 40 19-2
3.Καστοριά 37 16-5
4.Αγρίνιο 35 14-7
5.Μελίκη 32 11-10
6.Διόσκουροι 32 11-10
7.Ηρακλής Κοζ. 30 9-12
8.Πρωτέας Γρ. 30 9-12
9. Καρδίτσα 30 9-12
10.Μεταμόρφωση Βολ. 30 9-12
11.Νίκη Βολ. 28 7-14
12.Σιάτιστα 28 7-14
13.Βόνιτσα 26 5-16
14.Πανεδεσσαϊκός 21 0-21

Επόμενη αγωνιστική (22η, 29/3):
Καστοριά – Πρωτέας Γρεβενών
Σιάτιστα – Μελίκη
Μεταμόρφωση Βόλου – Βόνιτσα
Αίολος Αστακού – Ηρακλής Κοζάνης
Διόσκουροι Κοζάνης – Καρδίτσα
Αγρίνιο – ΑΕΛ
Πανεδεσσαϊκός – Νίκη Βόλου

πηγή: www.superbasket.gr

Related posts